Campionatul de ţintar din cadrul proiectului judeţean iniţiat de Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța şi derulat în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi cu Asociaţia TEAM, cu sprijinul Cora City, şi-a desemnat câştigătorii. 128 de copii au participat la etapa finală, din cei 1300 înscrişi, provenind dintr-un total de 18 şcoli. Iată rezultatele:

Ciclul primar:

Clasa pregătitoare:

  • Premiul I – Strîmbeanu Bianca (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul II – Soare Damian (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul III – Arsene Eusebiu (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Menţiune – Nanu Rareş  (Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru” Constanța)

Clasa I:

  • Premiul I – Ghiţoiu Matei (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul II – Mitrescu Vlad (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul III – Manea Robert (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Menţiune – Antonoaie Ştefănel (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )

Clasa a II-a:

  • Premiul I – Croitoru Mario (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul II – Chivu Izabela (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul III – Burtea Delia (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Menţiune – Buruianu Ştefan (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )

Clasa a III-a

  • Premiul I – Licoi Daria (Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hașdeu” Constanța)
  • Premiul II – Ibram Melis (Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hașdeu” Constanța)
  • Premiul III – Cojocaru Rareş (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Menţiune – Barabulea Roberto (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )

Clasa a IV-a:

  • Premiul I – Zăbavă Călin (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul II – Onică Bianca (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul III – Capră Roxana (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Menţiune – Purice Patricia (Şcoala Gimnazială nr. 37 Constanța)

Gimnaziu

Clasa a V-a

  • Premiul I – Szanto Bianca (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul II – Foca Denisa (Şcoala Gimnazială nr. 1 „George Enescu” Năvodari)
  • Premiul III – Şerbănescu Diana (Şcoala Gimnazială nr. 37 Constanța)
  • Menţiune – Popescu Ana Cornelia (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )

Clasa a VI-a

  • Premiul I – Fotu Cristian (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )
  • Premiul II – Andona Antoni (Liceul Tehnologic „Ion Podaru” Ovidiu)
  • Premiul III – Broască Marian (Şcoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu” Constanța)
  • Menţiune – Jianu Cosmin (Şcoala Gimnazială nr. 37 Constanța)

Clasa a VII-a

  • Premiul I – Rusescu Dumitru (Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicolae Iorga” Constanța),
  • Premiul II – Stanciu Delia (Şcoala Gimnazială nr. 37 Constanța),
  • Premiul III – Ursulescu Daniel (Şcoala Gimnazială nr. 37 Constanța),
  • Menţiune – Militaru Maria (Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanța )

Liceu

  • Premiul I – Dilă Andrei (Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru” Constanța)
  • Premiul II – Alexe Georgiana (Liceul Tehnologic „Gheorghe Miron Costin” Constanța),
  • Premiul III – Sima Ştefan (Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru” Constanța).

 

Prof. Mădălin ROŞIORU