Școala Primară ”Petre Ispirescu” și Grădinița ”Căsuța cu povești” au organizat săptămâna aceasta cea de-a VI a ediție a Festivalului Județean ”Bucuriile copilăriei”, desfășurat pe scena Centrului „Jean Constantin”. Tema festivalului de anul acesta a fost ”Călător în jurul lumii”.

festivalfestival 1

Iată în continuare palmaresul integral al acestei a VI-a ediții.

SECȚIUNEA COLȚ TEMATIC

Premiul Denumirea colțului tematic Unitatea școlară Coordonator
TROFEU ROMÂNIA G.P.P. Veseliei Navodari Teca Maria Gabriela 

Ionescu Georgeta

Locul I ARMENIA Gradinita cu PP Comenius Manole Mariana
Locul I EGIPT Școala Primara și Gradinita cu Program Normal și prelungit Colibri Bortea Maria
Locul I AFGANISTAN GPP ”Rita-gargarita”, structură Lazu Petrof Claudia
Locul II ITALIA Grădinița PP,,Perluțele  mării” Constanța Nicola Valentina-Nicoleta

Savu Nicoleta

Locul II RUSIA Grădinița ”Căsuța cu povești” Facalau Elena Adavidoaie Mariana
Locul III SPANIA GPP Gamex Constanta Amariuca Ionela

festival3

SECȚIUNEA PICTURĂ

NIVEL PRIMAR

Trofeu secțiunea pictură

SADAC MELEK ESRA – Școala Gimnazială nr. 24 Ion Jalea, coordonator Aioanei Manuela

Premiul Numele și prenumele copilului Unitatea școlară Clasa      Coordonator
Premiul  I TATIUC EVA Școala Primară Petre Ispirescu CP B Boghean Ileana
Premiul I SAMIT KARLA MARIA Școala Gimnazială Gheorghe Țițeica CP A Medeșan Anca Loredana
Premiul  I BACAIM CĂTĂLINA MARIA Școala Primară Petre Ispirescu I B Georgescu Alina
Premiul  I STERCU ANTONIA MIHAELA Școala Primară Petre Ispirescu a III-a A Iorga Gina
Premiul  I PETRE MARIA Școala Gimnazială Dimitrie Cantemir a IV-a A Buzenchi Lucica
Premiul  I  

JALBĂ HENNY

 

Școala Primară Petre Ispirescu

 

a IV-a A

 

Turcu Rodica

Premiul  I PEȚEANU ANASTASIA Școala Primară Petre Ispirescu a IV-a A Turcu Rodica
         
Premiul al II-lea RAFTE MARIA Școala Gimnazială Gheorghe Țițeica CP D Iuliana Virginia Vizan
Premiul al II-lea STAMATE DARIA Școala Gimnazială Gheorghe Țițeica CP D Iuliana Virginia Vizan
Premiul al II-lea TIMUȘ MARIA Școala Primară Colibri I Tirla Cristina
Premiul al II-lea TRAILA IOANA SOFIA Școala Primară Petre Ispirescu a III-a A Iorga Gina
Premiul al II-lea ȘCHIOPU REBECA Liceul Tehnologic Ion Podaru Ovidiu a III-a A Oniciuc Alina
Premiul al II-lea PAPACOSTEA IRINA Școala Gimnazială Dimitrie Cantemir a IV-a A Buzenchi Lucica
Premiul al II-lea IOACHIM ALEXANDRA Școala Primară Petre Ispirescu a IV-a Mosutan Dafina
         
Premiul al III-lea PERIFAN IANA CATERINA Școala Gimnazială Gheorghe Țițeica CP A Medeșan Anca Loredana
Premiul al III-lea VOINEA ALESIA Școala Primară Petre Ispirescu CP A Mosutan Dafina
Premiul al III-lea STOENCIU NATALIA Școala Primară Petre Ispirescu CP A Lăutaru Laura Dumitra
Premiul al III-lea NAE ANASTASIA Școala Primară Colibri I Tirla Cristina
Premiul al III-lea BALOI MARIA Școala Primară Colibri I Tirla Cristina
Premiul al III-lea RADU AMALIA Școala Gimnazială nr. 17, Constanța a II- a Durea Alina
Premiul al III-lea CORCODEL ALEXANDRA Școala Gimnazială Dimitrie Cantemir a II- a Nicon Rodica
 

Premiul al III-lea

 

ROIBU SOFIA

 

Școala Gimnazială Dimitrie Cantemir

 

a II-a

 

Nicon Rodica

Premiul al III-lea GEORGESCU ANDREI Școala Gimnazială nr. 5 Nicolae Iorga, a IV-a Seit Ali Feidan
         
Mențiune PINTILICIUC ALESIA IOANA Școala Gimnazială nr. 8, Constanța CP C Ghizilă Simona
Mențiune ȘUȚEANU ALESSIA Școala Gimnazială nr. 8, Constanța CP C Ghizilă Simona
Mențiune WATANABE HIRO ȘTEFAN Școala Gimnazială Gheorghe Țițeica CP A Medeșan Anca Loredana
Mențiune OLTEANU RAISA IULIA Școala Gimnazială nr. 8, Constanța CP A Florescu Laura
Mențiune ARTEI ANTONIA MAYA Școala Gimnazială nr. 8, Constanța CP A Florescu Laura
Mențiune GROZA EMA Școala Gimnazială Gheorghe Țițeica CP D Iuliana Virginia Vizan
 

Mențiune

 

 

SAVA DARIA

 

Școala Primară Petre Ispirescu

 

CP B

 

Boghean Ileana

Mențiune TUDORAN ANTONIA Școala Primară Petre Ispirescu CP B Boghean Ileana
Mențiune MARIN NATALIA ELENA Școala Primară Petre Ispirescu CP A Lăutaru Laura Dumitra
Mențiune CIOROIU NATALIA Școala Primară Petre Ispirescu CP A Lăutaru Laura Dumitra
Mențiune TERLEA DELIA ALEXANDRA Școala Gimnazială nr. 8, Constanța CP C Ghizilă Simona
Mențiune ALEXE MARIA ANASTASIA Școala Gimnazială nr. 8, Constanța CP A Florescu Laura
         
Mențiune BICLEA ROBERT Școala Primară Petre Ispirescu I Moisă Eugenia
Mențiune MILICI ANDREEA CARLA Școala Primară Petre Ispirescu I Georgescu Alina
Mențiune FILIPESCU ALEXIA Școala Primară Petre Ispirescu I Mocanu Doina
Mențiune GHIOCA ANTONIA DIANA Școala Primară Petre Ispirescu I Georgescu Alina
Mențiune GEORGESCU NATALIA Școala Primară Petre Ispirescu I Mocanu Doina
Mențiune GROPOȘILĂ MARIA Școala Primară Petre Ispirescu I Moisă Eugenia
Mențiune TRAILA ANDREEA Școala Primară Petre Ispirescu I Mocanu Doina
Mențiune STOICESCU AYANNA Școala Primară Petre Ispirescu I Moisă Eugenia
         
Mențiune CATRINOIU ARIANA Școala Gimnazială I.C. Brătianu, Constanta a II-a Juguleanu Mihaela
Mențiune BADAN ALESSIA Școala Gimnazială Dimitrie Cantemir a II-a Nicon Rodica
 

Mențiune

 

 

BISTRAE ALEXANDRA

 

Școala Primară Petre Ispirescu

 

a II-a A

 

Avram Elena

Mențiune ANDREI MARIA ȘTEFANIA Școala Primară Petre Ispirescu a II-a B Oprea Cristina
Mențiune PETROVICI REBECA Școala Primară Petre Ispirescu a II-a A Croitoru Corina
Mențiune GOLOGAN MARIA Școala Gimnazială nr. 17, Constanța a II-a Durea Alina
Mențiune BILIUȚA LARISA Școala Gimnazială nr. 17, Constanța a II-a Durea Alina
Mențiune ISMAIL ZARA Școala Primară Petre Ispirescu a II-a A Croitoru Corina
Mențiune ALEXE ERIKA Școala Primară Petre Ispirescu a II-a B Oprea Cristina
Mențiune ENICA MOISESCU ALEXANDRA Școala Primară Petre Ispirescu a II-a B Oprea Cristina
Mențiune DURLĂ ADRIANA Școala Primară Petre Ispirescu a II-a Mosutan Dafina
Mențiune ȘAPTE MARIA GEORGIANA Școala Gimnazială Gheorghe Țițeica a II-a Ivan Adela Ionica
Mențiune TĂNASE ANA MARIA Școala Primară Petre Ispirescu a II-a A Croitoru Corina
Mențiune TICU SARA IOANA Școala Gimnazială I.C. Brătianu, Constanta a II-a Juguleanu Mihaela
Mențiune ALBU MARIA Școala Primară Petre Ispirescu a II-a Avram Elena
Mențiune ARĂU ANA MARIA Școala Gimnazială I.C. Brătianu, Constanta a II-a Juguleanu Mihaela
         
Mențiune DRĂGAN CRISTINA IOANA Școala Gimnazială I.C. Brătianu, Constanta a III-a B Vesa Ani-Elisabet
Mențiune FRUMOSU SOFIA IOANA Școala Gimnazială I.C. Brătianu, Constanta a III-a B Vesa Ani-Elisabet
Mențiune DAN MATEI Școala Primară Petre Ispirescu a III-a A Iorga Gina
 

Mențiune

 

GROSU SERENA

 

Școala Gimnazială 10, Mihail Koiciu

 

a III-a A

 

Ciobotaru Florica

Mențiune PLAESANU DARIA MARIA Școala Gimnazială 10, Mihail Koiciu a III-a A Ciobotaru Florica
Mențiune ROȘCA XENIA FLAVIANA Școala Gimnazială 10, Mihail Koiciu a III-a A Ciobotaru Florica
Mențiune BUCUR DELIA Școala Primară Petre Ispirescu a III-a B Alexandru Roxana
Mențiune MANGIUC ISABELA Școala Primară Petre Ispirescu a III-a B Alexandru Roxana
Mențiune CURTMEMET ANELIS Școala Gimnazială Ion Jalea Constanța a III-a Aioanei Manuela
Mențiune SASU MARIA Liceul Tehnologic Ion Podaru a III-a A Oniciuc Alina
Mențiune GURAU DARIA Liceul Tehnologic Ion Podaru a III-a A Oniciuc Alina
Mențiune STRAUT CRISTINA Școala Gimnazială Ion Jalea, Constanța a III-a Aioanei Manuela
Mențiune BRĂILOIU ANASTASIA Școala Primară Petre Ispirescu a III-a B Alexandru Roxana
Mențiune CONDREA ANDREEA Școala Gimnazială I.C. Brătianu, Constanța a III-a B Vesa Ani-Elisabet
         
Mențiune BOBOC ANDREEA Școala Primară Petre Ispirescu a IV-a B Orez Florica
Mențiune SALI GHIULUM Școala Gimnazială 5, Nicolae Iorga, Constanta a IV-a Seit-Ali Feidan
Mențiune DAN ANA IRINA Școala Gimnazială Dimitrie Cantemir a IV-a Ilie Manuela Ecaterina
Mențiune SALI SELCIUC Școala Gimnazială 5, Nicolae Iorga, Constanta

 

a IV-a Seit-Ali Feidan
Mențiune STĂNIA ALEXIA Școala Primară Petre Ispirescu a IV-a A Turcu Rodica
Mențiune CORNILĂ ALEXIA Școala Primară Petre Ispirescu a IV-a B Orez Florica
Mențiune BLASIU MAYA Școala Primară Petre Ispirescu a IV-a B Orez Florica
         
         

SECȚIUNEA PICTURĂ

NIVEL PREȘCOLAR

 

Premiul Numele și prenumele copilului Unitatea școlară Coordonator
TROFEU Toma Sara Școala primară și grădinița PP Colibri Ciolmec Alina
Locul I Postolache Eva Școala primară și grădinița PP Colibri Ciolmec Alina
Locul I Mocanu Antonia Grădinița „Căsuța cu povești” Marcu Andreea
Locul I Suliman Erin Grădinița „Căsuța cu povești” Maer Roxana
Locul II Bancu Maia Grădinița „Căsuța cu povești” Mosutan Dafina
Locul II Iorga Ștefania Grădinița „Căsuța cu povești” Marcu Andreea
Locul II Gîrleanu Rareș Grădinița „Căsuța cu povești” Arău Corina
Locul III Cheosea Victoria Grădinița „Căsuța cu povești” Mosutan Dafina
Locul III Cojocaru Amalia Grădinița „Căsuța cu povești” Arău Corina
Locul III Ene Maya Școala primară și grădinița PP Colibri Coroliuc Alina
Locul III Manole Ioana G.P.P. Veseliei Năvodari Teca Maria Gabriela

Ionescu Georgeta

Mențiune Smochină Cezar Grădinița „Căsuța cu povești” Adavidoaei Mariana
Mențiune Clipea Alessia Grădinița „Căsuța cu povești” Maer Roxana
Mențiune Teofic Sara Grădinița „Căsuța cu povești” Maer Roxana
Mențiune Cristea Alesia Grădinița „Căsuța cu povești” Stănia Mihaela
Mențiune Spătaru Amalia Grădinița „Căsuța cu povești” Arău Corina
Mențiune Țilincă Tudor Grădinița „Căsuța cu povești” Turlacu Laura
Mențiune Murariu Ayo Grădinița „Căsuța cu povești” Stănia Mihaela
Mențiune Burciu Radu Grădinița „Căsuța cu povești” Stănia Mihaela
Mențiune Deacu Sonia Grădinița „Căsuța cu povești” Turlacu Laura
Mențiune Ștefănoiu Ana Grădinița „Căsuța cu povești” Mosutan Dafina
Mențiune Andreșoiu Sara Grădinița „Căsuța cu povești” Turlacu Laura
Mențiune Parfenie Luca Grădinița „Căsuța cu povești” Marcu Andreea
Mențiune Pasa Carla Școala primară și grădinița PP Colibri Ciocan Gabriela
Mențiune Iacob David Școala primară și grădinița PP Colibri Ciocan Gabriela
Mențiune Stanimir Diana Școala primară și grădinița PP Colibri Ciocan Gabriela
Mențiune Geambazu Nicolas Școala primară și grădinița PP Colibri Coroliuc Alina
Mențiune Rădulescu Mara Școala primară și grădinița PP Colibri Huțanu Andreea
Mențiune Novac Sara Maria Școala primară și grădinița PP Colibri Huțanu Andreea
Mențiune Iorgu Diana Școala primară și grădinița PP Colibri Huțanu Andreea
Mențiune Vlăsceanu Eva Școala primară și grădinița PP Colibri Ciolmec Alina
Mențiune Debrall Robin Școala primară și grădinița PP Colibri Coroliuc Alina
Mențiune Halichidis Sofia Grădinița cu PP Comenius Manole Mariana
Mențiune Bechir David Grădinița cu PP Comenius Manole Mariana
Mențiune Ștefan Antonia G.P.P. Veseliei Năvodari Teca Maria Gabriela

Ionescu Georgeta

Mențiune Gherasim Natalia G.P.P. Veseliei Năvodari Teca Maria Gabriela

Ionescu Georgeta

 

SECȚIUNEA RECITĂRI

NIVEL PRIMAR

 

Premiul Numele și prenumele copilului clasa Unitatea școlară Coordonator
TROFEU HERCUŞ CRISTIAN-“ÎN  ȚARA LUI MURĂ-N GURĂ”- NINA CASSIAN a IV a SCOALA GIMNAZIALA NR. 38 “DIMITRIE CANTEMIR” BUZENCHI LUCICA

 

LOCUL I BONEA MARIA MATEIA-

“SÂNZIENE-N MÂNDRĂ IE”- ANGELINA NĂDEJDE

preg ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.30 “GHEORGHE ŢIŢEICA” CONSTANŢA MEDEŞAN ANCA

 

LOCUL I ALEXA IARINA-

”CARTEA CU APOLODOR”(fragment)- GELLU NAUM

preg SCOALA GIMNAZIALĂ NR 37 CONSTANȚA IANCU LILIANA

 

LOCUL I BĂLAN MARIA-

,,GLOBUL PĂMÂNTESC”- VLAD BURGOIU

preg SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA LĂUTARU LAURA

 

LOCUL I OPREA MINA- ,,ACASĂ”- FILCEA SEBASTIAN ANDREI preg SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA LĂUTARU LAURA

 

LOCUL I BACAIM CĂTĂLINA-MARIA-

“PITICUL CARE LOCUIA ÎNTR-O CUTIE POȘTALĂ”-MIHAELA RASCU

I SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA GEORGESCU ALINA

 

LOCUL I GRIGOROV VLADIMIR-

,,FOARTE SCURTĂ CĂLĂTORIE PE MARE” – DE ELIA DAVID

I SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA GEORGESCU ALINA

 

LOCUL I GRIGORE ROMANITA-

“SCUFITA ROSIE – MODERNA”

I SCOALA PRIMARA COLIBRI TIRLA CRISTINA

 

LOCUL I DELIA POPESCU-

,,CAUT DE LUCRU” – DIN POPOR

a II a SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA ADĂSCĂLIȚEI LOREDANA

 

LOCUL I ROTARU PATRICIA-

”LA BUCOVINA”-M.EMINESCU

a II a SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA OPREA CRISTINA

 

LOCUL I SADÂC MELEK ESRA –

”BALADA UNUI GREIER MIC”-G. TOPÂRCEANU

a III a ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 “ION JALEA”, CONSTANȚA AIOANEI MANUELA

 

LOCUL I ZELCA NATALIA

-”BALADA CĂLĂTORULUI”-G.

a III a SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA ALEXANDRU ROXANA

 

LOCUL I CERCHEZ LOREDANA-TEEA –

,,COLAJ DIN ARSITA SI PAPARUDA,, – AURORA LUCHIAN

a IV a CLUBUL COPIILOR NAVODARI SOLOM LOREDANA

 

   
LOCUL II SAVA DARIA-

”CARTEA CU APOLODOR”(fragment)- GELLU NAUM

 

preg SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA BOGHEAN ILEANA
LOCUL II OȚELEA BIANCA-

”CARTEA CU APOLODOR”(fragment)- GELLU NAUM

 

preg SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA BOGHEAN ILEANA
LOCUL II HAGEA BIANCA-

”CARTEA CU APOLODOR”(fragment)- GELLU NAUM

preg SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA BOGHEAN ILEANA
LOCUL II URSACHI ALEXANDRU-

”PE MARE” – C. DRAGOMIR

I SCOALA GIMNAZIALĂ ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA MOISĂ EUGENIA
LOCUL II DURLĂ IONESCU ADRIANA-

”DUNĂREA ȘI OLTUL”-G.COȘBUC

a II a SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA OPREA CRISTINA
LOCUL II IONESCU ANA MARIA-

”DUNĂREA”-N.LABIȘ

a II a SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA OPREA CRISTINA
LOCUL II COMANESCU ALEXANDRU –

,,LA POLUL NORD,,

 

a II a SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA CROITORU CORINA

 

LOCUL II IUHOS-MITACHE NICOLA-

“CERSETORII CALATORI”- ANTON PANN

a  III a LICEUL TEHNOLOGIC ION PODARU, OVIDIU ONICIUC ALINA

 

LOCUL II DUICĂ CODRIN-

”EU SUNT UN SIMPLU CĂLĂTOR”-D.RĂPANU

a  III a SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA ALEXANDRU ROXANA

 

LOCUL II POPESCU ALEXANDRU-

“DE VORBĂ CU POVESTEA”- ARCADIE SUCEVEANU

a  IV a SCOALA GIMNAZIALA NR. 38 “DIMITRIE CANTEMIR” BUZENCHI LUCICA

 

LOCUL II ZAMFIR IOANA- MONOLOG-

“JURNALUL”

a  IV a SCOALA GIMNAZIALA NR. 38 “DIMITRIE CANTEMIR” BUZENCHI LUCICA

 

   
LOCUL III OLARU AMALIA-”DOR DE CĂLĂTORIE”- V. ALECSANDRI preg SCOALA GIMNAZIALĂ NR 37 CONSTANȚA IANCU LILIANA

 

LOCUL III BÎCLEA ROBERT-

”HAI HUI PRIN LUME”- A. SEMACOVSCHI

 

I SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA MOISĂ EUGENIA
LOCUL III RETEZAN DIANDRA-

”ACOLO UNDE NU MAI E TROTUAR” – S. SILVERSTEIN

 a  II a SCOALA GIMNAZIALĂ NR 24 NITU MIHAELA

 

LOCUL III VASILE BIANCA-”DIN PARIS”-Ș.O.IOSIF a  III a SCOALA GIMNAZIALĂ” PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA ALEXANDRU ROXANA

 

LOCUL III  PETCU SOFIA–

MLAȘTINA ȘI URMĂRILE EI -NINA CASSIAN

 

a  III a ȘCOALA TUDOR ARGHEZI-NĂVODARI BACIU ELENA

 

LOCUL III CHERAR ALEXANDRA-

,, PASARICA,, -V.ALECSANDRI

a  IV a CLUBUL COPIILOR NAVODARI SOLOM LOREDANA

 

LOCUL III DAN ANA IRINA –

CARTEA CU APOLODOR(FRAGMENT)- GELLU NAUM

a  IV a ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.38 ,,DIMITRIE CANTEMIR ” CONSTANȚA ILIE MANUELA

 

   
MENȚIUNE DAMIAN ANTHONIO ŞTEFAN –

“LA PARIS” -ANA BLANDIANA

preg ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.30 “GHEORGHE ŢIŢEICA” CONSTANŢA MEDEŞAN ANCA

 

MENȚIUNE HERCIOG AMELIA-,,FOARTE SCURTĂ CĂLĂTORIE PE MARE” – DE ELIA DAVID preg SCOALA GIMNAZIALĂ NR 37 CONSTANȚA IANCU LILIANA

 

MENȚIUNE OLARU EVA MARIA-

“SĂRĂCUȚUL” – ELIA DAVID

I SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA GEORGESCU ALINA

 

MENȚIUNE CERCHIA ILINCA-

”ACCELERATUL”- G. TOPÂRCEANU

I SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA MOCANU DOINA
MENȚIUNE FILIPESCU ALEXIA-

”CĂLĂTOR PRINTRE STEE”- E. PLUGARU

I SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA MOCANU DOINA
MENȚIUNE NEACȘU MARIA-

”DOR DE CĂLĂTORIE” – V. ALECSANDRI

I SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA MOCANU DOINA
MENȚIUNE POSTARU TEODORA-

”AVION CU MOTOR” – E. DRUNCEA

I SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA MOISĂ EUGENIA

 

MENȚIUNE STANCU SARA-

”CĂLĂTORIE CU TRENUL”- E. CĂLDĂRARU

 a  II a SCOALA GIMNAZIALĂ NR 24 NITU MIHAELA
MENȚIUNE PĂUN MĂLINA-

”DOR DE CĂLĂTORIE”- V. ALECSANDRI

a  II a SCOALA GIMNAZIALĂ NR 24 NITU MIHAELA
MENȚIUNE MIRCICA ARTHUR –

,,MUNTELE CEL HODORONC- TRONC,,

a  II a SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA CROITORU CORINA

 

MENȚIUNE TEODORESCU ALEXANDRA –

,,DE-A DELTA DUNARII,,

a  II a SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA CROITORU CORINA

 

MENȚIUNE CADÎR FATIH –

(fragment) ,,APOLODOR” – GELLU NAUM

a  II a SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” CONSTANȚA OPREA CRISTINA
MENȚIUNE MUSAT YAZMINA-” FOARTE SCURTA CALATORIE PE MARE”- ELIA DAVID a  III a LICEUL TEHNOLOGIC ION PODARU, OVIDIU ONICIUC ALINA
MENȚIUNE CIUREA BIANA-“DOR DE CALATORIE” – VASILE ALECSANDRI a  III a LICEUL TEHNOLOGIC ION PODARU, OVIDIU ONICIUC ALINA
MENȚIUNE PRISCĂ ELENA BIANCA – CARTEA CU APOLODOR(FRAGMENT)- GELLU NAUM a  IV a ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.38 ,,DIMITRIE CANTEMIR ” CONSTANȚA ILIE MANUELA

 

MENȚIUNE TIMPAU DRAGOS- ,, BALADA UNUI GREIER MIC,, – G. TOPIRCEANU a  IV a CLUBUL COPIILOR NAVODARI SOLOM LOREDANA

 

 

SECȚIUNEA SCENETA

NIVEL PRIMAR

 

Premiul DENUMIREA SCENETEI clasa Unitatea școlară Coordonator
TROFEU ”CRAIASA ZAPEZII”- H. CH. ANDERSEN a II a SCOALA GIMNAZIALA NR 30

”GH. TITEICA” , CONSTANTA

IVAN ADELA-IONICA

 

LOCUL I ”DESCHIDE FEREASTRA„- HELENA BECHLEROWA preg SCOALA GIMNAZIALĂ NR 37 CONSTANȚA IANCU LILIANA

 

LOCUL I ”ALADIN SI LAMPA FERMECATA”  ( POVESTI NEMURITOARE) a II a SCOALA GIMNAZIALA NR 30

”GH. TITEICA”, CONSTANTA

ALECU PARASCHIVA

 

LOCUL I “INTRE DOUA CONTINENTE” , ADAPTARE DIN LITERATURA POPULARA

 

a III a LICEUL TEHNOLOGIC ION PODARU, OVIDIU ONICIUC ALINA

 

LOCUL I FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI (ÎN VERSURI), ION CREANGĂ a III a ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PECINEAGA BĂDICĂ STELUȚA

 

LOCUL I “D-L GOE”, I.L. CARAGIALE a IV a SCOALA GIMNAZIALA NR.38 “DIMITRIE CANTEMIR” CONSTANTA CÂRSTOCEA CLAUDIA

 

   
LOCUL II ”ELEFĂNȚELUL CURIOS”-NINA CASSIAN a II a CNA REGINA MARIA CONSTANTA BACIU ELENA

 

LOCUL II ,, POVESTEA LUI HARAP-ALB” – ION CREANGĂ a  IV a SCOALA GIMNAZIALĂ “PETRE ISPIRESCU” ADĂSCĂLIȚEI LOREDANA

 

   
LOCUL III “AMINTIRI DIN COPILARIE” –

ION CREANGA (CALUL BALAN)

a  IV a LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAE DUMITRESCU” CUMPANA MANGIUREA LUMINITA

 

   
MENȚIUNE ,,PENTRU O NIMICA TOATA,, DE DOINA UNGUREANU preg CLUBUL COPIILOR NAVODARI SOLOM LOREDANA

 

festival 4

SECȚIUNEA SCENETĂ

NIVEL PREȘCOLAR

 

Premiul Numele și prenumele copilului Unitatea școlară Coordonator
TROFEU “MARE ȚI-E GRĂDINA!!!”, ADAPTARE DUPĂ ION CREANGA – “PROSTIA OMENEASCĂ” GRĂDINIȚA ”CASUȚA DIN PADURE” CANTARAGIU ANDREI

ENESCU IULIA-GABRIELA

 

LOCUL I ”MIHAI VITEAZUL- BĂTĂLIA DE LA CĂLUGĂRENI” (ADAPTARE), ANDREI LAURA GRĂDINIȚA PP ”RIȚA-GĂRGĂRIȚA”, STRUCTURĂ LAZU ANDREI LAURA

 

LOCUL I ”FATA BABEI SI FATA MOSNEAGULUI” GRĂDINIȚA „CĂSUȚA CU POVEȘTI„ CONSTANȚA ADĂSCĂLIȚEI LOREDANA

 

LOCUL II SLEEPING BEAUTY GRĂDINIȚA TOM ȘI JERRY CONSTANȚA FRATILA IONELA

 

LOCUL III PUIUL SI BOBOCUL, DE VLADIMIR ȘUTEEV GPP VESELIEI NĂVODARI TECA MARIA GABRIELA

 IONESCU GEORGETA